27 Ekim 2010 Çarşamba

İDDİACILAR YAS TUTACAK


dünya kupası'nda almanya'nın oynadığı yedi maçın ve ispanya'yla hollanda arasındaki final maçının sonucunu doğru tahmin ederek efsane olan ahtapot paul öldü. oberhausen sealife akvaryumu'nun genel müdürü stefan porwoll "dün gece huzurlu ve doğal nedenlerden öldü. almanya'nın oynadığı yedi maçın ve finalin sonucunu öngörerek tüm kıtalardan insanları kendine hayran etmişti. [...] hepimizin kalbinde yer etmişti, onu acıyla özleyeceğiz."

ahtapot paul, dünya kupası süresince doğru, yani maçı kazanacak olan ülkenin bayrağının yanındaki mama kabına yönelerek genel olarak futbolseverler, özellikle de iddiacılar arasında efsane olmuştu.

oberhausen sealife akvaryumu'nda bir paul heykeli ve paul'un resimlerinin yanında küllerinin de saklanacağı kalıcı bir sergi düzenleneceği açıklandı.

akvaryum çalışanlarının ve futbol bahisleri üstünden köşeyi dönme(!) peşinde olanların başı sağolsun efendim; paul için "toprağı bol olsun" diyemeyeceğimize göre "suyu bol olsun" diyelim...

1 yorum:

aglea dedi ki...

bence de "suyu bol olsun". ama sormuşlar mı, onay almışlar mı bu yakıp küllerini saklamak konusu için aziz paul'dan. ben çok bozuldum buna, haksızlık, saygısızlık. pff

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...