4 Mart 2011 Cuma

BLOGGER YASAK


bir "interzone"a girdik, bir de baktık ki, yokluğumuzu fırsat bilen tc mahkemeleri blogger'a erişimi engellemiş. kısacası şu anda yazdığım satırları kaçınız okuyabilecek bilmiyorum. (bu yazıda küfretmemek için elimden geleni yapacağım, yoksa edeceğim küfürler interneti tümden kapattıracak kalitede...)

geçmişte youtube üstündeki yasak önce kalkıp, hemen sonra yeni bir gerekçeyle yeniden geri döndüğünde "açıyorum, kapıyorum, ben bu işi çok seviyorum" başlıklı bir yazı yazmıştım, blogger'a erişimin engellenmesi konusunda diyeceklerim de üç aşağı beş yukarı aynı şeyler olduğundan, okumayanlar okusun derim...

uzun zamandır türkiye'de yaşamadığımdan, dns ayarları vs., ne tür yöntemler var erişim engellenen sitelere girmek için bilemiyorum. blogları okumaya devam etmek isteyen insanların kendi emekleri ve birbirlerini bilgilendirmeleriyle o konuda da bir şeyler yapılacaktır kesin...

bense, kısa süre içinde bir domain alıp blogu taşıyarak sorunu kökten çözmeyi hedefliyorum. zira bu yasak ne ilk, ne de son olacağına dair bir garanti var elimizde. umarım bu taşınma işi, güneşli pazartesiler'i takip edenlerin sayısında ciddi bir düşüşe yol açmaz.

her tür öneri ve yardıma açığım, söylemeden geçmeyeyim dedim...

2 yorum:

omk dedi ki...

blogger'a kayıtlı adresine bir mail attım.

tepkili dedi ki...

yasaklanmasının nedeni iktidarın google den veya blogspottan fazla para koparamaması ve iktidara karşı olanların bol bol yazıp çizebildiği her türlü vasıtayı yok etmektir. Neden izinsiz video gösterimi değil; çünkü onun önlemini almak çok kolay bilerek almıyorlar ki bloglar bu tür açık versin, versin de kapatalım diye. Yoksa blogger anlaşma yapalım dedi, izinsiz yayınları telif hakkı barındıran ve o telifli kaynaktan gelen şikayeti devreye sokup başka yerde yayınlanması yasak yayınları kaldıralım dedi, gerekli alt yapıyla yardımcı olunup izin verseler işler çözülecek ancak akp herkesin para kazanmasını engelliyor, bir mağaza kaçak ürün sattı diye diğer mağazaların kapısına mühür vuruyorlar.

Akp teknolojiye ve medeniyete alışamadı, internet diye bişey var dünyanın bir parçası, herkesi hapse atıp dükkanına kilit vuracağına kendi kafanızdaki kilitleri açın.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...