20 Mart 2010 Cumartesi

NAZİLERE PARAYI BEN VERDİM


almanya'nın neonazi partisi npd ("ulusal demokrat parti") 2008 yılı mali raporunu geçtiğimiz günlerde açıkladı. partinin kendi verdiği rakamlara göre 2008 yılında devletten aldığı finansman desteği (seçim yardımı vs.) 1,5 milyon euro, ki bu rakam da partinin sözü geçen zaman dilimindeki gelirlerinin yüzde 48'ine denk düşüyor. ndp'nin gelir-gider dengesi 537 bin euro artıda ve partinin 3,3 milyon euroluk bir birikimi var.

yine "aşırı sağcı" olan "die republikaner" ("cumhuriyetçiler") de 2008 yılında devletten 1,39 milyon euroluk finansman desteği almış (partinin gelirlerinin yüzde 36'sı).

kısacası maaşımdan kesilen, her alışverişte ödediğim vs. verginin bir bölümü de ırkçı partilerin kasasına gidiyor. ağzını açıp gözünü yuman ve aralıksız olarak bana küfreden adamlara üstüne üstlük bir de çıkarıp para veriyorum yani anlayacağınız.

npd'nin yasaklanması için açılan dava, partinin içinde ve özellikle kilit pozisyonda olan ajanların sayısının yüksekliği nedeniyle yasaklama gerekçelerinden hangilerinden gerçekten nazilerin sorumlu olduğu, hangilerinin devletin ajanlarının hesabına yazılacağı muğlak olduğundan amacına ulaşamamıştı.

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...