17 Şubat 2010 Çarşamba

AMAN HA

döndüm baktım da yazdığıma, türkiye’de pek sevilen "ırkçı almanlar" klişesini istemeden de olsa destekleyen bir şey yazmış olmak istemedim.

yoğun göç alan bütün ülkelerde yabancı düşmanlığı sorunu var. avrupa’daki durum herkesin malumu zaten, ama doğuşundan beri göç üstüne kurulu olan abd'de de göçmenlerin çoğunluğu kötü koşullarda yaşar, insan muamelesi görmez. (boston’larda master yapmış birisi "ne diyor lan bu herif?" demeden önce bir de texas'ta meksikalı olarak yaşasın birkaç ay!) gitmesek-de-görmesek-de-o-avustralya-bizim-avustralyamızdır'da da endonezyalı, filipinli olmamakta fayda vardır. ne bileyim, avrupa birliği’nin son genişlemesinden sonra italya’da bulgar ve rumen düşmanlığı tavan yaptı mesela.

ama esas bomba buralara master-doktora yapmaya, berlin’de askeri ataşe olmaya falan gelen pek seçkin beyaz türklerimizin kürtler'i hain, araplar'ı kalleş ilan edip, her rus kadınına natasha adını uygun görürken - ki ermeni’ye sıfat bulamadım, herhalde kelimenin kendisi küfür olduğundan olacak - almanları da ırkçı ya da kısaca "domuz" olarak görmesidir.

kısaca olur mu hiç üç kulak, dön de aynaya bak, hey!

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...